Ali Ağaoğlu'ndan Ataşehirde Başbakan Erdoğan'a sürpriz ziyaret

Ali Ağaoğlu'ndan Ataşehirde Başbakan Erdoğan'a sürpriz ziyaret

Ağaoğlu'ndan Erdoğan'a sürpriz ziyaret
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir'de yapımı devam eden Mimar Sinan Camisi'nde teftiş yaptı
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir'de yapımı devam eden Mimar Sinan Camisi'yle ilgili olarak, ''Bu camimizin adını Mimar Sinan koyduk. Çünkü Mimar Sinan'ın adına yaraşır, yakışır sadece eserleri var. Ama onun adıyla anılan muhteşem bir eser maalesef yok'' dedi.

Erdoğan, Ataşehir'deki inşaatı devam Mimar Sinan Camisi'nde incelemeler yaparak, ardından Batı Ataşehir Şirin Taksi durağındaki taksicileri ziyaret etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nin inşaatının büyük bir hızla ilerlediğini belirterek, ''Bu camimizin adını Mimar Sinan koyduk. Çünkü Mimar Sinan'ın adına yaraşır, yakışır sadece eserleri var. Ama onun adıyla anılan muhteşem bir eser maalesef yok. İstedik ki bu camiye inşallah onların varisleri olarak, onun adıyla analım. Adını da Mimar Sinan Camisi koyalım'' dedi.

Kendisine verilen bilgiye göre, caminin bu yıl ramazan ayına yetişeceğini ifade eden Erdoğan, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Erdoğan, caminin mihrabından minber ve kürsüsüne dışarıda yapıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

''İçerideki işlemler ve hazırlıklar da devam ediyor. Cami gerek namaz kılınan yer, gerek projedeki diğer yapılacak tesisler bunların hepsi ramazana yetişecek sözünü aldım. Bu hızla gidiyor. Tabii ki çevredeki tüm peyzaj düzenlemeleri de devam ediyor. Cenaze namazları için Anadolu yakasında büyükçe bir yer yoktu. Şimdi burası en önemli büyükçe bir yer olacak. Anadolu yakasında böyle bir muhteşem eseri gerçekleştirme noktasında gerek Çevre ve Şehircilik Bakanım, gerek TOKİ, gerekse mimarından mühendisine yüklenici firmaya varana kadar tüm arkadaşları ve işçi kardeşlerimi, gösterdikleri hassasiyet ve gayret dolayısıyla tebrik ediyorum. İnşallah bu eserle birlikte yine Ataşehir'de bazı daha minik diyebileceğimiz eserler de yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor.''

Finans merkezi
Başbakan Erdoğan, gazetecilerin finans merkezi çalışmalarına yönelik soruları üzerine, ''Bu yolun hemen karşı tarafında Halk Bankası'nın yeri belli. Bunun yanında Vakıf Bank, Ziraat Bankası, SPK ve BDDK'nın yerleri hep aynı yolun öbür tarafında. Şu anda onların da çalışmaları yürütülüyor. Bunların da TOKİ koordinasyonluğunda süratle çalışmaları başlayacak. Çok yakın bir zamanda'' ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Köprüsüyle ilgili sorular üzerine de Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın bu konuda gerekliği açıklamaları yaptığı anımsatarak ''Yani öyle full 24 saat kapalı diye bir şey yok. Binali Bey, İstanbul trafiğini en az sıkıntıya uğratacak şekilde bakımının yapılacağını söyledi. Kaldı ki biz bu arada inşallah üçüncü köprüyü milli bütçeden yapma kararını verdik. Orayı da inşallah süratle yapma gayreti içinde olacağız. Üçüncü köprünün bitişiyle de burası daha rahatlayacak'' dedi.
ALİ AĞAOLU'NDAN ERDOĞAN'A ZİYARET
Başbakan Erdoğan'ın taksicileri ziyareti sırasında iş adamı Ali Ağaoğlu'da buraya gelerek, bir süre Erdoğan ile sohbet etti. Patronlar Dünyası

 

gayrimenkulkulisi

Etiketler : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ataşehir ziyareti , Ali Ağaoğlu , Ataşehir , Mimar Sinan Camisi , ataşehir Finans merkezi , Başbakan Erdoğan , gazeteci finans merkezi , Boğaziçi Köprüsü , 2012 emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman